Akismet Nedir ? API Key Nasıl Alınır ?

Akismet, wordpress siteler için yapılmış olan, spam yorumlarını engelleyen bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanabilmeniz için API key almanız gerekir.

Spam yorumlara, wordpress sitenizi oluşturduğunuz ilk zamanlarda pek karşılaşmazsınız. Sitenize yeni yazılar ekledikçe ilerleyen zamanlarda bolca bu spam yorumlarla karşılaşırsınız.

Şimdi bu eklentiyi indirerek kurmaya başlayalım ve gerekli ayarları yapalım.Akismet eklentisi için öncelikle bu adresten eklentiyi indiriyoruz;

Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Ayarlar kısmına geliyoruz.Burada bir API key girmemiz isteniyor.Bunun için ise bu adrese girip Personel kısmına tıklayıp formu dolduruyoruz.Doldurduktan sonra WHAT IS AKISMET WORTH TO YOU? yazan yerdeki çubuğu en sola getirip sıfırlıyoruz.Daha sonra Continue ye tıklayıp, mail adresimize gelen kodu,Ayarlar kısmındaki boş kısma ekliyoruz.Bundan sonra sitenizde spam yorumların bariz bir şekilde engellendiğini görebilirsiniz.Engellenen spamları, sitenizde Akismet istatistikleri yazan kısımda görebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla