• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Android
  • Ezan Vakitleri Uygulaması Google Play’de

Ezan Vakitleri Uygulaması Google Play’de

Merhaba. Bu yazımda size Google Play’deki ikinci uygulamamı tanıtıyorum.

Uygulama Ezan Vakitleri,Ezan Duası,Zikirmatik,Kaza Namazı Takip,Dini Günler,Kuran Dinle,Ayarlar sayfalarından oluşmaktadır.

– Ezan vakitlerini görebilmeniz için internetinizin açık olması gerekmektedir.
– SD karta ulaşım izninin istenmemesi için ezan vakitleri aylık değil günlük olarak çekilmektedir. Aylık ya da yıllık vakitlerin gösterilmesi için, kartınıza erişim izni gerekmektedir ve bu da bazen kişileri kuşkulandırmaktadır. Bu yüzden günlük olarak vakitlerin alınması tercih edildi.
– Ezan vakitleri, diyanetin sitesinden anlık olarak alınmaktadır.
– Ezan vakitleri sayfasında en üst kısımda anlık olarak şehrinizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz AYARLAR sayfasından da kalıcı olarak şehir değişikliği de yapabilirsiniz. Uygulamayı ya da telefonu kapatsanız da şehrinizin aynı kalması için AYARLAR sayfasından değişiklik yapmalısınız.

– Dini günler, 2014 ve 2015 yılını kapsamaktadır.

– Zikirmatik sayfasında zikir çekebilir, eksik kalan zikirlerinize devam edebilir, çekilen zikirleri görebilir ve silebilirsiniz. Zikir çekme tuşunuzu, AYARLAR sayfasından değiştirebilirsiniz. Bunun için 3 tuş seçeneği bulunmaktadır. Zikir çektikçe titremesini istiyorsanız AYARLAR sayfasından değiştirebilirsiniz. Zikir çekme işleminde ilk olarak adet ve açıklama girin ve daha sonra BAŞLA tuşuna basın. Bu işlemlerden sonra belirlenen zikir tuşunu kullanın ve bitirmek istediğinizde KAYDET butonuna basın.

– Kaza namazı takip sayfasında kaza namazlarınızı + ve – tuşları ile değiştirebilir, isterseniz yanda bulunan kutucuğa elle de yazabilirsiniz. En sonunda KAYDET butonuna basmayı unutmayın. Kaç günlük kaza namazı kılındığı, kılınan en az vakit sayısına göre çalışır.

– Kuran dinleme sayfasında yaklaşık 2 saatlik Bakara suresini dinleyebilirsiniz.

– Ezan Duası sayfasında ezan duasının arapçasını dinleyebilir, yazılışını ve türkçe mealini okuyabilirsiniz.

-Uygulamayı indirdiğinizde ya da kurulum esnasında hata alırsanız, Android sürümünüz uyuşmuyordur ya da uygulama için yeterli alanınız bulunmamaktadır.

Görüş ve şikayetlerinizi bildirirseniz, uygulamanın daha kullanışlı hale gelmesine vesile olabilirsiniz. Bir aksilik olmazsa güncellemeler yapılacaktır.

 

Link : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.program.ezansaatleri

1

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla