Anasayfa / Android Dersleri / Eclipse Üzerinde Android SDK Kurulumu (Resimli)

Eclipse Üzerinde Android SDK Kurulumu (Resimli)

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda, Eclipse üzerinde Android ile uygulama geliştirmek için yapmanız gereken ayarları 10 adımda  anlatacağım.Birçok defa  silip yeniden kurmuş biri olarak bu konularda biraz tecrübeliyim. Şimdi olayın en başından başlıyoruz.

Not: Bütün bu yapılanları toplu halde yapabilmek için http://developer.android.com/sdk/index.html adresinden “Download the SDK” butonuna basın ve indirdiğiniz dosyayı, eclipsenin olduğu dizine açın. Bu şekilde adt ve sdk kurulu olarak gelecektir.

Kurulum Adımları : 

1) İlk olarak Eclipse IDE‘yi indiriyoruz. Daha önce Eclipse üzerinde Java uygulaması geliştirmiş veya Eclipse üzerinde ayarları hazır olanlar doğrudan 5.adımdan devam edebilirler. Aşağıdaki linkten Eclipse Juno sürümünü indiriyoruz.

http://www.eclipse.org/downloads/download.php?file=/technology/epp/downloads/release/juno/SR1/eclipse-java-juno-SR1-win32.zip

2) Eclipse IDE’yi indirdikten sonra zip içerisinden çıkarıyoruz ve çıkardığımız dosyayı, Program Files altına taşıyoruz. (Eclipse, kurulum gerektirmez. Doğrudan .exe uzantılı dosyaya tıklayarak çalıştırılır)

3) Şimdi JDK indirmeniz gerekiyor. Çünkü Android Java tabanlıdır ve JDK ya ihtiyaç duyar. Bunun için de aşağıdaki linkten, işletim sisteminizi seçip anlaşmayı onayladıktan sonra indirebilirsiniz.

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk7-downloads-1880260.html

4) JDK’ yı indirip kurun. Genelde Program Files-Java altına kurulur. JDK’yı yükleyince aynı zamanda JRE de yüklenecektir (Program Files-Java klasörünün altına). Yükleme bitince Eclipse’yi açın ve şimdi Eclipse için JRE ayarını yapacağız. Bunun için Eclipse’de üst menüde bulunan Window-Preferences diyoruz ve sol tarafta Java‘ya tıklıyoruz. Daha sonra alt menüde çıkan Installed JREs kısmına tıklıyoruz. Burada Eclipse içerisinde JRE yi tanıtacağız. Karşımıza çıkan ekrandan Add butonuna tıklıyoruz daha sonra Standart VM diyerek ilerliyoruz. Burada JRE’nin kurulu olduğu dizini tanıtacağız. JRE Home kısmında kurulu olan dizini gösteriyoruz daha sonra bir isim giriyoruz. Hemen alt kısımda jar dosyaları gelecektir. Finish diyerek işlemi bitiriyoruz. Bu işlemler, ister Android ister Java uygulamaları geliştirelim mutlaka yapmamız gereken ayarlardır. JDK kurarken aynı zamanda o dizin altına JRE de kurulur. Biz son JRE sürümünü yani JRE7 yi indirdik. Bu jar dosyaları da, Java uygulamalarının çalışması için gerekli olan kütüphanelerdir.

eclipse android sdk kurulumu

5) Şimdi işin Android kısmına geçelim. Biraz önce JDK indirmiştik şimdi Android için SDK indireceğiz. Bunun için aşağıdaki linkten indirme işlemini yapıyoruz.

http://www.gezginler.net/indir/android-sdk.html

6) İndirdikten sonra çift tıklayıp kuruluma geçelim. Kurulum yaparken, hangi klasör altına kurmak istediğimizi soracaktır. Biraz önce Eclipse klasörünü, Program Files içerisine atmıştık. Adres olarak da buradaki Eclipse klasörünü veriyoruz. Yani mesela şu şekilde : C:\Program Files\Eclipse\Android\android-sdk . Bu adresi yazmak zorunda değilsiniz. Nereye yüklerseniz yükleyin bu yüklediğiniz adresi eksiksiz olarak bir yere not edin. Aynı yerde olsun diye Eclipse dosyasının içine kurabilirsiniz.

7) Yükleme bitince SDK Manager programı açılacaktır. Burada yüklemek istediğimiz Android sürümlerine tick atıyoruz. Bunların yüklenmesi birkaç saati bulabiliyor. İlk 2 tools‘u yüklemek zorundayız. Bir de API yüklemeniz gerekiyor. İsterseniz tüm API’leri yükleyebilirsiniz. Install Packages dedikten sonra Accept all diyorsunuz. Bu işlem bitince Eclipse içindeki menüde Window altında Android SDK Manager sekmesinin geldiğini göreceksiniz.

Android SDK Manager

8) Şimdi Eclipse’yi açın ve yukarıdaki menüden Help-Install New Software seçeneğine gelin. Daha sonra yukarıdaki Add butonuna tıklayın ve Name kısmına herhangi bir şey girin. Location kısmına ise http://dl-ssl.google.com/android/eclipse/  adresini girin. Aşağıdaki gibi gelen yerleri işaretleyin ve Next diyerek yükleme işlemini tamamlayın. Daha sonra Eclipse’yi kapatıp tekrar açın. Bu adımda yaptığımız işlemler, ADT (Android Development Tools) yüklemesi olarak biliniyor. Bunu yükleyerek Eclipse üzerinde Android uygulamaları geliştirebilirsiniz.

ADT Manager

9) Şimdi de Eclipse üzerinde bir ayar daha yapacağız. Bunun için Eclipse içerisinde Window-Preferences ve soldaki Android kısmına tıklıyoruz. Buradaki SDK Location bölümüne Android SDK’yı nereye kurduysak onu işaretliyoruz. 6.adımda yükleme işlemini yaparken konumu belirlemiştik. 6.adımda hangi konumu belirlediyseniz burada onu yazmanız gerekiyor. Browse diyerek bu işlemi yaptığınızda eğer aşağıdaki gibi Android versiyonları gelmiyorsa hatalı konumu belirtmişsiniz demektir.

Android SDK Kurulumu Resimli

10) İşlemler bu kadar. Şimdi ilk Android projemizi açalım. Eclipse üzerinde File-New-Other diyerek Android sekmesinin altında Android Application Project‘e tıklıyoruz ve proje için gerekli ayarları girerek ilk Android projesini oluşturuyoruz.

Android Projesi Oluşturma

–> Eğer daha önce Android kurulumu yapmaya çalışmış ve hata almışsanız, Eclipse’ yi ve Android SDK’ nın kurulu olduğu dizini tamamen silin ve bu işlemleri tekrar deneyin. Eski Eclipse ve SDK hala sistemde bulunuyorsa hata alabilirsiniz.

–> Eğer programları çalıştırırken SDK’ nın kurulu olduğu dizinde bir hata alıyorsanız Eclipse üzerinden Window-Preferences-Android diyorsunuz. Buradan Browse diyerek SDK ‘nın doğru yolunu gösterebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda Android Emülatörünü ve ilk Android projesini anlatacağım. Buraya kadar anlattığımız adımları yaparken bir hata alırsanız, bana buradan iletebilirsiniz.

Mehmet Kirazlı

İstanbul Eyüp'te ikamet ediyorum. Giresun Alucra'lıyım. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldum. "Yeni Başlayanlar için Java 8" kitabının yazarıyım. Şu anda özel bir firmada Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyorum.

İlginizi Çekebilir

Android Dersleri 29 : Telefon Rehberi Uygulaması Yapıyoruz

Merhaba. Yine uzunca bir aradan sonra yazmaya devam ediyorum. Bu yazımda,  veritabanında değinmediğim Where ifadesine yer …

118 Yorumlar

 1. Merhaba Selim.Verdiğin pratik bilgiler için sağol.Işin Jdk kısmından başlamak ve adımları temel olarak göstermek için bu şekilde yaptım.Dediğin şekilde de basit olarak yapılabiliyor

 2. Merhaba Mehmet. Güzel yazı olmuş. Bitirme projemiz dolayısıyla ben de Android ile uğraşıyorum. Sdk'yı indirme işlemini neden Softpedia'dan yaptığına anlam veremedim. developer.android.com/sdk adresinden Bundle (bohça) adındaki dosyayı indirdiğimizde Eclipsin Android uygulama geliştirme için uygun olan sürümü, Android Development Tool Plugin'i ve Sdk'nın en son sürümü tek dosyada geliyor ve ekstra bir kuruluma ve ayar yapmaya gerek kalmıyor. Bu şekilde yeni başlayanlar için daha kolay olacaktır.

 3. mrb mehmet okul projesi olark bnde java tabanlı mobil uygulama aldm ama nasıl yapacagım konusnda hiç bir fikrim yok bana yardmcı olurmusnz tşklr

 4. Merhaba hocam ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Size sormak istediğim bir soru var. Eclipse Juno'da sol panelde yer alan dosyaların ne anlama geldiğini öğrenmemiz gerek. Yabancı sitelerde araştırma yaptık fakat pek bi şeyler bulamadık. src, gen, bin, libs ,res ve assest in ne işe yaradığı, içerisinde hangi dosyaların saklandığını söyleyebilir misiniz? Teşekkürler..

 5. Android SDK Manager ile gereken yüklemeleri yaptım fakat Eclipse içerisine neden Android bölümü gelmedi orayı bir türlü anlayamadım. Kapattım açtım Eclipseyi ama hala yok? Sorun ne olabilir.

 6. çok teşekkürler süper olmuş

 7. finsh den sonra boyle bi ekran cıkamdı karşıma

 8. yani sdk kurulumunu yaptm ama ne yazıkki finshden sonra resmde görüldği gibi bi ekran cıkamsı karşıma..sdk amanger tıkladıgmda. bi anda bi ekran cercevesi görünüp yok oluyo okadar

 9. On windows this typically means that a program as using that folder (for example Windows explorer or your anti-virüs software) . Please momentarily deactivate your anti-virüs softvare or close any running programs that may be accessing the directory ‘C/Users/busra/Desktop/android-sdk-windows/tools.
  hatası alıyorum güvenlik duvarını kapadım antivirüs programını devre dışı bıraktım ama soruç çözülmedi. Teşekkürler.

  • Şuan için aklıma bir çözüm gelmiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmayı ve açılışta antivirüsü iptal etmeyi düşündünüz mü ? Bunlarla çözülmediyse aşağıdaki linkteki çözümleri kendi bilgisayarınızda deneyebilirsiniz :
   tıklayın

 10. Yakup TAŞLIBEYAZ

  Merhaba Makaleniz Gerçekten Güzel Olmuş Ve Starter Leveldeki Arkadşlarımıza İyi Bir Kaynak Niteliğinde Sabırla Okuyup Adımları Eksiksiz Yapan Arkadaşlar İçin Sorun Olmayacaktır.

  İyi Çalışmalar

  TEKKOD Yönetimi
  Yakup TAŞLIBEYAZ

 11. Serkan Kaan Uygur

  Mehmet Bey Merhabalar… Anlatımlarınız çok güzel… Android ile yeni ilgilenmeye başladım. Ve kısa zaman zarfında sizi bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Sizden ricam veritabanı dersini bir de başka bir yerden bilgi alan şeklinde anlatırsanız çok memnun kalırım. Sitenizdeki anladığım kadarı ile bilgi girişini kullanıcı yapıyor ve girdiği bilgileri erişebiliyor. Bir de mesela bir sitedeki veritabanından alıp androidde gösteren bir ders verirseniz çok sevinirim. Derslerinizin devamını diliyorum. Bilgiler için çok teşekkürler…

  • Merhaba. Teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz için. Ben de böyle bir ders vermeyi planlıyorum. Taslağı ve temelleri hazır fakat tekrar incelemem gerekiyor. Yakın zamanda yayınlayacağım.

 12. Çok çok çok teşekkürler, insanlara faydalı olabilmek güzel bir şey olsa gerek 🙂

 13. çok teşekkürler başarılı bir anlatım.

 14. jre home da kurulmuş olan yeri ve name sini girdim. oraya kadar sorun yok ama finish buttonu aktif olmuyo sorun nedir yardımcı olur musunuz?

 15. Lütfen yardım edin 🙁 Benim sorunum Eclipse’i daha kuramadan başladı. Kurulum için eclipse.exe dosyasına tıklıyorum ama nafile. Programın logosu yarım saniye kadar ekranda görülüyor ama program kuruluma geçmiyor. Aynı şekilde arkada siyah komut ekranı da bir anlık görünüp kayboluyor. İnternetin altını üstüne getirdim ama çözüm bulamadım. Belki siz bana yardımcı olabilirsiniz.

  Teşekkürler

  • Eclipse’yi yönetici olarak çalıştırmayı deneyin bir de. Ayrıca Eclipse kurulum gerektirmiyor. Tıkladığınızda doğrudan arayüzün açılması gerekir. Eğer yönetici olarak çalıştırdığınızda da aynı sorunla karşılaşıyorsanız bir de tekrar indirip deneyin.

 16. Anlatım çok iyi olmuş. Emeğinize sağlık. Daha önce de kurmaya çalışmıştım ama hata vermişti. Şimdi sorunsuz görünüyor. Çok teşekkür ederim.

 17. hocam bu derslerle google playe sürmek için oyun yapabilirimiyim?
  oyun olmasa bide mobil dizi izleme programı düşünüyorum…
  böyle bişi için neleri bilmem lazım???

 18. Merhabalar Mehmet Bey, 7. Adımda Sdk’yı yüklerken her seferinde hata alıyorum. 4-5 kere denedim ama hep aynı şekilde yüklenememe hatası alıyorum. Bunun nedeni ne olabilir sizce, yardımcı olur musunuz.
  Sistem Win.8, 64 bit

 19. bende android sdk kurulumu diye bişey olmuyor.direk android sdk manager açılıyo API ler falan seçilim install diyorum.doğru yolda mıyım?

 20. teşekkürler çok güzel anlatım olmuş

 21. mehmet bey acaba kullandığınız programların versionlarını yazarmısınız acaba ?

 22. merhaba mehmet bey,
  sdk kurulumunu yaptim,eclipseyi actim.New other,mew android applikation son bölüm blank activity e geldim ve finish olmuyor,bunun nedeni nedir?

  • Merhaba. Bununla ilgili aynı sorunu yaşayanlar var. Sebebini ben de tam bilmiyorum ama sanırım sdk versiyonundan olabilir. Sdk yüklerken bazı tool’ları yüklememiş olabilirsiniz.

 23. Merhaba ben android sdk sitesinde indirdim fakat sdkmanager.exe’ye basınca cmd acılıp kapanıyor nasıl kurabilirm?

 24. merhaba,
  henüz hiç bilgim yok kurulumdan başladım, SDK API seçerken hangisini seçmeli, yani en son API 19 4.4 var, ben seçimimi neye göre belirlemeliyim? son çıkan öncekileri kapsar diye düşünebilirmiyim?

  teşekkürler

 25. Merhaba elinize sağlık çok güzel bir anlatım . finish butonu çıkmayan arkadaşlar jv7 nin sonuna bir ekleme yaptığınızda finish geliyor iyi çalışmalar.

 26. derslerinizi takip ediyorum teşekürler.

 27. Merhaba hocam, öncelikle böyle bir emek için teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Benim sıkıntım burada yazdığınız her adımı yaptım ancak eclipse içerisinde window menüsünde android ile ilgili iki menünün kendiliğinden geleceği yazıyor ama ben programı çalıştırdığımda bu menü yok. bu hata sizce neden kaynaklanıyor? ikincisi sdk manager çalıştırıyorum ve herhangi bir şey seçip install dediğimde kurulumda “url not found c\…………zip error (erişim engellendi) gibi birtakım hatalar alıyorum. bunuda çözmüş değilim, lütfen bir yol gösterin.

 28. Mrhna Hocam. Öncelikle anlatım için teşekkürlerimi sunarım. benim sorum bn bu adımlarım hepsini yaptım ama olmadı. nerede hata yaptım bilmiyorum. Windows menüsünre android diye birsey gelmiyor. Apıleri oluştururken hata alıyorum

 29. merhabalar , ben ilk uygulamayı çalıştırdım activity.main.xml(boş sayfa) ve fragment.main.xml(hello word yazan ) iki layout var sorun şurda bunların java dosyasını göremiyorum yani src-com.example.ilkuygulama diye paket ismi var ama altında java dosyası yok neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

 30. Merhabalar

  Ben Eclipse ve SDK yı kurdum ama proje oluştururken fragment Layout diye bir şey çıkıyor. Bu neden olur biliyor musunuz? Fragment Layout çok fazla kod oluşturuyor işin içinden çıkamıyorum. Daha ayrıntılı olarak şurada yazdım.

  http://www.programlamadefteri.com/forum/showthread.php?tid=2300

 31. Merhaba Hocam,

  sorunun ayrıntılı anlatımı burada mevcut. Yardımcı olabilir misiniz? Fragment Layout seçeneğini nasıl kapatacağımı bilmiyorum.

 32. Selam. Androide dün başladım ve senin yazılarını takip ediorum yanlız bir sorum var bu projeyi oluştururken en sonra main_activity kısmında bende birde fragment_activity var kendiliğinden projeyi oluşturunce res kısmında birde fragment_main.xml oluşuyor neden? birde mainde buttonları filan istediğim yere ekleyemiyorum hep sol üste koyuyor? Teşekkürler şimdiden

 33. merhaba arkadaşlar. sitemi web view şeklinde göstermek istiyorum. hiçbir bilgim yok android ile ilgili. bunu yapabilecek arkadaş var mı? appgeyser ile felan yaptım ama uygulamanın 1000 den fazla yükleyeni olunca reklam koydu. ben kendi uygulamam olsun istiyorum.

  teşekkürler

 34. Hocam http://dl-ssl.google.com/android/eclipse/ bu işlem yaptıktan sonra resmde olduğu gibi “DEVELEPOR TOOLS”un altındakler hiç çıkmıyor sadece “ALL İTEMS ARE İNSTALLED” yazısı çıkıyor.Yardımcı olurmusunuz.

 35. Halil İbrahim YÜCE

  İnternette izlediğim tüm tutoriallerde yeni proje oluşturdukları zaman res / layout dizinin içinde activity_main.xml çıkıyor fakat bende öyle birşey yok. Gel gelelimki programın ana ekranı buymuş yani bu ekran şart bunu nasıl düzelticem yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yardımcı olanlardan bu mübarek aylarda Allah razı olsun şimdiden.

  http://i.hizliresim.com/DXnLP1.png

  • Merhaba,

   Hocam o artık otomatik gelmiyor. Sanırım güncellemeyle beraber activity_main.xml gelmemeye başladı o yüzden elle ekleyeceksiniz ve Manifest dosyasında tanımlayacaksınız.

 36. hocam android sdk kurulumda java yı görmüyor.. java yüklemesi yaptığım halde android sdk kurulumunu gerçekleştiremiyorum.. sorun sürümlerle alakalı olabilir mi acaba? cevabınızı bekliyorum..

 37. hocam
  ben bütün işlemleri yaptım fakat sonda ” The operation cannot be completed. See the details.” bu hata veriliyor ve de aktında Your original request has been modified.
  “Android Traceview” is already installed, so an update will be performed instead.
  “Android Development Tools” is already installed, so an update will be performed instead.
  “Android DDMS” is already installed, so an update will be performed instead.
  “Android Hierarchy Viewer” is already installed, so an update will be performed instead.
  “Android Native Development Tools” is already installed, so an update will be performed instead.
  “Tracer for OpenGL ES” is already installed, so an update will be performed instead.
  Cannot complete the install because of a conflicting dependency.
  Software being installed: Android Development Tools 23.0.2.1259578 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.feature.group 23.0.2.1259578)
  Software currently installed: eclipse 23.0.0.1245622 (adtproduct 23.0.0.1245622)
  Only one of the following can be installed at once:
  ADT XML Overlay 23.0.2.1259578 (overlay.com.android.ide.eclipse.adt.overlay 23.0.2.1259578)
  ADT XML Overlay 23.0.0.1245622 (overlay.com.android.ide.eclipse.adt.overlay 23.0.0.1245622)
  Cannot satisfy dependency:
  From: eclipse 23.0.0.1245622 (adtproduct 23.0.0.1245622)
  To: com.android.ide.eclipse.adt.feature.feature.group [23.0.0.1245622]
  Cannot satisfy dependency:
  From: Android Development Tools 23.0.0.1245622 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.feature.group 23.0.0.1245622)
  To: overlay.com.android.ide.eclipse.adt.overlay [23.0.0.1245622]
  Cannot satisfy dependency:
  From: Android Development Tools 23.0.2.1259578 (com.android.ide.eclipse.adt.feature.feature.group 23.0.2.1259578)
  To: overlay.com.android.ide.eclipse.adt.overlay [23.0.2.1259578]
  bunlatr yazıyor saatlerdşr ugrasıyorum herseyi denedim yardım edebilir misinz

 38. hocam ndk locatıon ıle sdk locatıon aynı şey mı zira ben sdk locatıon göremıyorum

 39. target… kisminda sadece 4.4 surumu var

 40. Merhaba Mehmet Bey. Bulduğum en açıklayıcı yazı buydu, öncelikle teşekkür ederim. Yazılanları tek tek gerçekleştirdim fakat sdk nın kurulumu esnasında hata aldım. Silip tekrar kurdum ve aynı hatayı tekrar aldım. Karşıma android sdk manager log ekranı çıktı ve SDK’nın içinde hiçbir APİ yer almıyor. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz, sabahtan beri kafam şişti.

 41. merhaba ben kurulumları tek tekte yaptım direk linkten de indirdim ancak sdk manager i eclipse içinden açtığımda URL http://dl-ssl.google.com/android/repository/addons_list-2.xm ve Failed to fetch URL http://dl-ssl.google.com/android/repository/repository-10.xml, reason: HttpHostConnect Connection to http://127.0.0.1:8580 refused hatalarını alıyorum.Güvenlik duvarını kapattım virüs programını kapattım, host dosyasıyla oynadım netten bulduğum, ama bir işe yaramadı yabancı kaynaklar sürekli sdk ya proxy lerinizi belirtin diyor ben proxy falan kullanmıyorum ki valla anlamadım bi yardımcı olabilrimisiniz ??

 42. merhaba. eclipse ye Gradle eklentisini yüklemem gerekiyor ancak software İnstall den yükleme yapamıyorum hata veriyor. bu eklentiyi nasıl yükleyebilirm. manuel olarak yükleme imkanım varmı ?

 43. Selamın aleyküm hocam benim bir sorum vardı eclipse de create new android virtual device i çalıştıramıyorum girdileri yapınca a repairable android virtual device ve an android virtual device that failed to load. click details to see error yazısı çıkıyor alt kısımda detail dende bişey anlamadım ve başlatma emülatöründede could not open dosya diyor içinden çıkamadım yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

 44. Selamın aleyküm hocam benim bir sorum vardı eclipse de create new android virtual device i çalıştıramıyorum girdileri yapınca a repairable android virtual device ve an android virtual device that failed to load. click details to see error yazısı çıkıyor alt kısımda detail dende bişey anlamadım ve başlatma emülatöründede could not open dosya diyor içinden çıkamadım yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

 45. Merhaba,
  yazıyı 2012 de yazmışsınız. Bu işe merak saldım. Biraz araştırdım. Fakat sizin yazınızdan indireceklerimin yeni sürümleri mevcut. Ne yapmalıyım. Yapılacaklar listesi aynı sırayı takip eder mi? Burada takıldım.

 46. yani sdk kurulumunu yaptm ama ne yazıkki finshden sonra resmde görüldği gibi bi ekran cıkamsı karşıma..sdk amanger tıkladıgmda. bi anda bi ekran cercevesi görünüp yok oluyo okadar

 47. Merhaba hocam. Bir sorum olacaq bir hazir apk-ni MultiToolsV9.1Ultimate ile actim
  eclipse- ile MultiToolsV9.1Ultimate projects-sini import ederek uzerinde calisa bilirmiyim? ve imzaladikdan sonra google play – upload ede bilirmiyim? ve nasil yapmaliyim?
  simdiden tesekkurler!!!

 48. HOCAM BELİRTTİĞİNİZ GİBİ HERŞEYİ YAPIYORUM BELKİ ON DEFA SİLDİM YÜKLEDİM YETMEDİ YANLIŞ YAPIYORUM DİYE WİNDOWS 7 Yİ SİLİP TEKRAR YÜKLEDİM HERŞEYİ ALTTAKİ HATAYI VERİP DURUYOR BİR TÜLÜ ÇÖZEMEDİM LÜTFEN ACİL YARDIM SAYGILAR.

  C:Usersosmanworkspaceappcompat_v7resvalues-v21themes_base.xml:191: error: Error: No resource found that matches the given name: attr ‘android:colorPrimaryDark’.

  • hocam aşağıdaki hatayı google da aratın aynen yazın google a. Birşeyler bulabilirsiniz. Proje oluştururken createactivity tickini kaldırıp da deneyebilirsinz.

   appcompat_v7\res\values-v21\themes_base.xml

 49. teşekkürler hocam 2 sene olmuş ama hala eskimemiş. sorunsuz kurdum.

 50. Hocam projenin sürümü 4.4.2 sanırım, bunu 4.2.2 olarak nasıl değiştirebiliriz?

 51. ben bi türlü kurmayı başaramadım ayrıca ilk link eror veriyo

 52. Merhaba…
  adt bundle dosyasını C klasöründen D’ye herhangi bir veri kaybı olmadan nasıl taşırım?

 53. SDK yı nereye kurduğumu bilmiyorum 9. adımı nasıl tamamlayacağım?

 54. Öncelikle hocam iyi çalışmalar diliyorum. Ben üç günden beri android programlamaya sıfırdan başlayacağım sizin sitenizi buldum. Derslerinizi takip ederek ama bir türlü programlama ortamını sağlayamadım. Sürekli hatalar alıyorum. Yeni proje oluşturdum. Ve scr klasöründe bir hata var ve aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi bir hata var. Yardımlarınızı bekliyorum hocam. Bu arada basit anlayacağım dilde anlatırsanız sevinirim öğrenciyim daha.
  http://dmrhairacademy.com/dmr/eclipse.PNG

 55. Bu android studio’nun farkı ne bundan?

 56. çok güzel bilgiler teşekürler hocam

 57. hocam android kurarken hata veriyo toolbar eklentisini kurmuyor bende anlamdım ne dediyseniz yaptım yükleme yarıda duruyor

 58. Hocam dikkat ettimde konu hakkında 2012 ‘den 2016 ya kadar cevaplamışsınız işte böyle bi site daima kazanır. Elinize sağlık 🙂

 59. Hocam methaba. 3. Adkmdaki linkte bir cok zip dosyasi mevcut. Hangisini indirmeliyim?

 60. Hocam merhaba,7.kısmda sorun yaşıyorum sdk manageri kurunca karşıma resimde gösterildiği gibi bir ekran çıkmıyor ne yapmalıyım acaba?

 61. Eclipse Mars diye versiyon var bende aynı şekilde çalışır mı?
  gezginlerdeki sdk eskimiş

 62. Android SDK Manager içinde ki paketleri çok yavaş indiriyor çözüm yok mu

 63. IInAppBillingService.java was modified manually! Reverting to generated version!

  Bu hatanın sebebi nedir ?

 64. android studio kurarken android studio installation kısmında eclipse yi gösteriyorum. ancak alt kısımdaki android sdk installation kısmına hangi adresi girmem gerekiyor acaba teşekkürler

 65. Mehmet bey,
  Android SDK’nın
  http://killapple.blogspot.com.tr/p/blog-page.html#.WLOrrDvyhPY
  adresinden “installer_r23.0.2-windows.exe (Recommended)” yüklenmesi daha iyi,
  gezginler adresindeki paket problemli.

 66. Abi bende bu yok ben indirirken tam başlarındayken msvcr100.dll diye bir dosyada hata çıkıyor lütfen cevap verirmisiniz.

 67. Abi ben jdk x 86 yi yukledim ama kuramiyorum uzerine tiklayinca hic bisey olmuyo neden olabilr acaba lutfen yardim

 68. Teşekkürler yazar

 69. Merhaba;

  Bu apileri ek tek indirceğimize toplu olarak tek dosyada zipli halde indirebileceğimiz bir adres varmı bildiğiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir