Anasayfa / Wordpress / Akismet Nedir ? API Key Nasıl Alınır ?

Akismet Nedir ? API Key Nasıl Alınır ?

Akismet, wordpress siteler için yapılmış olan, spam yorumlarını engelleyen bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanabilmeniz için API key almanız gerekir.

Spam yorumlara, wordpress sitenizi oluşturduğunuz ilk zamanlarda pek karşılaşmazsınız. Sitenize yeni yazılar ekledikçe ilerleyen zamanlarda bolca bu spam yorumlarla karşılaşırsınız.

Şimdi bu eklentiyi indirerek kurmaya başlayalım ve gerekli ayarları yapalım.Akismet eklentisi için öncelikle bu adresten eklentiyi indiriyoruz;

Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Ayarlar kısmına geliyoruz.Burada bir API key girmemiz isteniyor.Bunun için ise bu adrese girip Personel kısmına tıklayıp formu dolduruyoruz.Doldurduktan sonra WHAT IS AKISMET WORTH TO YOU? yazan yerdeki çubuğu en sola getirip sıfırlıyoruz.Daha sonra Continue ye tıklayıp, mail adresimize gelen kodu,Ayarlar kısmındaki boş kısma ekliyoruz.Bundan sonra sitenizde spam yorumların bariz bir şekilde engellendiğini görebilirsiniz.Engellenen spamları, sitenizde Akismet istatistikleri yazan kısımda görebilirsiniz.

 

Mehmet Kirazlı

İstanbul Eyüp'te ikamet ediyorum. Giresun Alucra'lıyım. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldum. "Yeni Başlayanlar için Java 8" kitabının yazarıyım. Şu anda özel bir firmada Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyorum.

2 Yorumlar

  1. xxx sayfama yükledim api kodu istiyor dedikleriniz yapmak isteddim olmadı yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir