Anasayfa / Java / Java Kitabımız Çıktı…!!!

Java Kitabımız Çıktı…!!!

Aylardır üzerinde çalıştığımız JavaSE-7 kitabımız Kodlab Yayıncılık tarafından çıktı. Kitabımızın ismi “Yeni Başlayanlar İçin Java” ve fiyatı 38 tl‘dir. Kitap satış sitelerinde 27 tl‘ye kadar düşmektedir. 

hepsiburada.com sipariş

kitapyurdu.com sipariş

Önsöz ve İçerik : 

Java programlama dili; platformdan bağımsız olarak çalışması, nesneye yönelik olması, güvenliği ön planda tutması, esnek olması ve daha bunun gibi birçok artıları ile tercih edilen bir dil olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu yüzdendir ki Java’yı geliştiren Sun Microsystems firmasını satın alan Oracle, Java’nın bu üstünlüklerini keşfetmiş ve Java’yı bünyesine katmıştır. Java’nın en önemli faydası ise her işletim sisteminde çalışmasıdır.

Java, bünyesinde birçok platform barındırmaktadır. Mobil uygulamalar, masaüstü uygulamaları, kurumsal uygulamalar ve web tabanlı uygulamalar için farklı platformları bulunur. Hangi platformda çalışırsanız çalışın, temel Java bilgisine yani JavaSE bilgisine sahip olmanız gerekir. Bu kitapta da JavaSE ele alınmış ve temel Java anlatılmıştır. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen JavaSE-7’nin getirdiği yenilikler de kitapta incelenmiştir. Bu artılarından dolayı, piyasada en fazla kullanılan dillerden biri olan Java’nın JavaSE sürümünü bu kitaptan öğrenerek, Java dünyasında sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Bu kitapta konuları işlenirken, yeri geldiğinde okuyucuyla sohbet edercesine sorular sorularak, öğrenmeyi kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Her bölüm sonuna değerlendirme soruları eklenerek öğrendiklerinizi tekrar etmek ve kendinizi sınamanız istenmiştir. Toplamda yaklaşık 220 Değerlendirme Sorusu (Doğru Yanlış – Test – Boşluk Doldurma – Hata Düzeltme – Kod Yazma) ve 370 adet konu içerisinde örnekler verilmiştir.

Başlangıç-Orta seviye ile anlatılan bu kitabı okuduğunuz zaman sadece Java SE-7’yi değil, temel programlama ve algoritma mantığını da öğreneceksiniz. Kitapta ilk olarak Java’nın tarihinden, üstünlüklerinden, Eclipse ortamından ve Paket kavramından bahsedilmiştir. Bu konuları takiben Değişkenler, Operatörler, Metodlar, Döngüler, Diziler gibi temel programlama yapıları anlatışmış ve daha sonra Nesneye Yönelik Programlamaya giriş yapılmıştır. Yaklaşık 6 başlıkta incelediğimiz Nesneye Yönelik Programlama kavramı, bol örneklerle desteklenmiştir. Kitap sonunda da Arayüz (GUI) konusu anlatılmış ve konsoldan sıkılıp görsel uygulama geliştirmek isteyenler için temel görsel örnekler verilmiştir. Veritabanı bölümünde ise MySQL kullanılmıştır ve veritabanı kavramı için bir temel atmanız sağlanmıştır.

Ayrıca konu anlatımları 22 Saat Uygulamalı Eğitim Videoları ile desteklenmiş, hem okuyarak hem de görerek ve dinleyerek öğrenmeniz amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları : 

·         Java Diline Giriş

·         Java Çalışma Ortamı

·         Paket (Package) Kavramı

·         Değişkenler ve Veri Tipleri

·         Operatörler

·         Kontrol Yapıları ve Döngüler

·         Metodlar

·         Diziler

·         Scanner Sınıfı ve JOptionPane ile Klavyeden Veri Alma

·         Nesneye Yönelik Programlamaya Giriş

·         Kalıtım (Inheritance)

·         Soyut (Abstract) Sınıflar ve Metodlar

·         Arayüzler (Interface)

·         Dahili Sınıflar (Inner Classes)

·         Çok Biçimlilik (Polymorphism)

·         Math Sınıfı ile Matematiksel İşlemler

·         String Sınıfı ile Metinler Üzerinde Çalışma

·         Hata Yakalama (Exception Handling)

·         Giriş Çıkış (IO) İşlemleri

·         Java Koleksiyonları (Java Collections)

·         Olay Yönetimi (Event Handling)

·         Java GUI ile Arayüz Programlama

·         JDBC ile Veritabanı Programlama Temelleri

·         Thread Kavramı

·         JavaSE-7 ile Gelen Yenilikler

·         Bölüm Sonu Soruları Cevap Anahtarı

Mehmet Kirazlı

İstanbul Eyüp'te ikamet ediyorum. Giresun Alucra'lıyım. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldum. "Yeni Başlayanlar için Java 8" kitabının yazarıyım. Şu anda özel bir firmada Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyorum.

İlginizi Çekebilir

java random sayi

Java Random (Rastgele) Sınıfı Kullanımı

   Random sınıfı, rastgele sayılar üretmek için kullanılır. Java’da bu işlemi Random sınıfı ile yapabiliriz. …

2 Yorumlar

  1. Merhaba mehmet bey. Oncelikle başlangıç seviyesi olarak bu kitabi yazdiginiz icin sizlere teşekkür ediyorum. Ben gibi sıfırdan baslayan biri icin yararlı olucaktir. Henuz bu gun elime gecti. Ancak tabi 38 TL uzerinden aldim 🙂 web sitenizi de önsöz den önce gordum telefondan goz aticam. Iyi calismalar

  2. Salam.Mən Azərbaycandan 🙂 Kitabınızı yeni sifariş etdim,artık elde etdim.Sıfırdan başlayıram Java”ya,yardımçı olacaq inşallah mənə.Təşəkkürlər.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir