Anasayfa / Java / “Yeni Başlayanlar İçin Java” Kitabımızda %35 İndirim…!!!

“Yeni Başlayanlar İçin Java” Kitabımızda %35 İndirim…!!!

Merhaba. Yaklaşık 1 ay önce yazdığımız Yeni Başlayanlar İçin Java 7 kitabımız, www.hepsiburada.com’da %35 indirimle 25 tl’ye düşmüştür. Ayrıca kargo da bedava. 


java

2.baskısına hazırlanan kitabımızı almanızı tavsiye ederim. İndirimden faydalanmak için acele edin.

Kitabımız 22 saat video eğitimlidir.Ayrıca yaklaşık 220 değerlendirme sorusu ve 370 konu içi örnek verilmiştir.

Kitabımızın önsözü aşağıdadır.


Açıklama

Java programlama dili; platformdan bağımsız olarak çalışması, nesneye yönelik olması, güvenliği ön planda tutması, esnek olması ve daha bunun gibi birçok artıları ile tercih edilen bir dil olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu yüzdendir ki Java’yı geliştiren Sun Microsystems firmasını satın alan Oracle, Java’nın bu üstünlüklerini keşfetmiş ve Java’yı bünyesine katmıştır. Java’nın en önemli faydası ise her işletim sisteminde çalışmasıdır.

Java, bünyesinde birçok platform barındırmaktadır. Mobil uygulamalar, masaüstü uygulamaları, kurumsal uygulamalar ve web tabanlı uygulamalar için farklı platformları bulunur. Hangi platformda çalışırsanız çalışın, temel Java bilgisine yani JavaSE bilgisine sahip olmanız gerekir. Bu kitapta da JavaSE ele alınmış ve temel Java anlatılmıştır. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen JavaSE-7’nin getirdiği yenilikler de kitapta incelenmiştir. Bu artılarından dolayı, piyasada en fazla kullanılan dillerden biri olan Java’nın JavaSE sürümünü bu kitaptan öğrenerek, Java dünyasında sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Bu kitapta konuları işlenirken, yeri geldiğinde okuyucuyla sohbet edercesine sorular sorularak, öğrenmeyi kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Her bölüm sonuna değerlendirme soruları eklenerek öğrendiklerinizi tekrar etmek ve kendinizi sınamanız istenmiştir. Toplamda yaklaşık 220 Değerlendirme Sorusu (Doğru Yanlış – Test – Boşluk Doldurma – Hata Düzeltme – Kod Yazma) ve 370 adet konu içerisinde örnekler verilmiştir.

Başlangıç-Orta seviye ile anlatılan bu kitabı okuduğunuz zaman sadece Java SE-7’yi değil, temel programlama ve algoritma mantığını da öğreneceksiniz. Kitapta ilk olarak Java’nın tarihinden, üstünlüklerinden, Eclipse ortamından ve Paket kavramından bahsedilmiştir. Bu konuları takiben Değişkenler, Operatörler, Metodlar, Döngüler, Diziler gibi temel programlama yapıları anlatışmış ve daha sonra Nesneye Yönelik Programlamaya giriş yapılmıştır. Yaklaşık 6 başlıkta incelediğimiz Nesneye Yönelik Programlama kavramı, bol örneklerle desteklenmiştir. Kitap sonunda da Arayüz (GUI) konusu anlatılmış ve konsoldan sıkılıp görsel uygulama geliştirmek isteyenler için temel görsel örnekler verilmiştir. Veritabanı bölümünde ise MySQL kullanılmıştır ve veritabanı kavramı için bir temel atmanız sağlanmıştır.

Ayrıca konu anlatımları 22 Saat Uygulamalı Eğitim Videoları ile desteklenmiş, hem okuyarak hem de görerek ve dinleyerek öğrenmeniz amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Java Diline Giriş
Java Çalışma Ortamı
Paket (Package) Kavramı
Değişkenler ve Veri Tipleri
Operatörler
Kontrol Yapıları ve Döngüler
Metodlar
Diziler
Scanner Sınıfı ve JOptionPane ile Klavyeden Veri Alma
Nesneye Yönelik Programlamaya Giriş
Kalıtım (Inheritance)
Soyut (Abstract) Sınıflar ve Metodlar
Arayüzler (Interface)
Dahili Sınıflar (Inner Classes)
Çok Biçimlilik (Polymorphism)
Math Sınıfı ile Matematiksel İşlemler
String Sınıfı ile Metinler Üzerinde Çalışma
Hata Yakalama (Exception Handling)
Giriş Çıkış (IO) İşlemleri
Java Koleksiyonları (Java Collections)
Olay Yönetimi (Event Handling)
Java GUI ile Arayüz Programlama
JDBC ile Veritabanı Programlama Temelleri
Thread Kavramı
JavaSE-7 ile Gelen Yenilikler
Bölüm Sonu Soruları Cevap Anahtarı

Mehmet Kirazlı

İstanbul Eyüp'te ikamet ediyorum. Giresun Alucra'lıyım. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun oldum. "Yeni Başlayanlar için Java 8" kitabının yazarıyım. Şu anda özel bir firmada Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyorum.

İlginizi Çekebilir

java random sayi

Java Random (Rastgele) Sınıfı Kullanımı

   Random sınıfı, rastgele sayılar üretmek için kullanılır. Java’da bu işlemi Random sınıfı ile yapabiliriz. …

7 Yorumlar

  1. Hocam Bir şey Sorabilir miyim Android Kitabınız var mı indirimli 20 25 Tl civarında yani mail olarak cevap bekliyorum iyi çalışmalar başarılar dilerim

  2. Merhaba. Kitabınızda yer alan cd arızalı çıktı. Nasıl çözüm bulabilirim

  3. Kitabın yanında cd mi varmış. Bende cd ded çıkmadı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir